CYTATY

Pamiętnik lesbijki - Eryk Edwardsson LOGO

BUTTON Cytaty

 

Witamy na naszej stronie z CYTATAMI z książki „Pamiętnik lesbijki” Eryka Edwardssona!

 


Zapraszamy też na nasz FANPAGE na Facebooku poświęcony właśnie CYTATOM z „Pamiętnika lesbijki”. 🙂

PAMIĘTNIK LESBIJKI CYTATY PRINT SCREEN

LAJKUJ, POBIERAJ i UDOSTĘPNIAJ swoje ulubione CYTATY w FORMIE GRAFICZNEJ na naszym FANPAGE na facebooku.


BUTTON Wybrane cytaty

BUTTON Z pamietnika lesbijki

.

1. „Stykam się w tramwaju z obcymi sobie jestestwami i odczuwam potęgujący się ból wyobcowania. Na chwilę strumyczki ich osobowości  przecinają się z moją zdekomponowaną, hermetyczną osobowością mizantropki. Ach, te spotkania mikroświatów… Robię głośniej discmana i zaciskam usta, aby nie wydarł się z nich żaden krzyk… Ani szept.”

 .

2. „I nie dziwię się już niczemu, prócz ich zdziwienia.”

 .

3. „Z pozoru jestem pozorna.”

 .

4. „Zaparowane szyby ociekającego deszczem tramwaju. Zapocone szkło, przez które sączą się do środka fragmenty rzeczywistości.”

 .

5. „Wszyscy nagle robią to samo, tak zgodnie, jakby się umówili. Ale się nie umówili. Gdyby spróbowali to zrobić, doszłoby do kłótni.”

 .

6. „W życiu chodzi o coś więcej, niż tylko o przeżycie aż do śmierci.”

 .

7. „W ciągu ostatnich dwóch lat studiów udało mi się ani razu nie zamienić z nią słowa i mam nadzieję, że nie będę musiała tego czynić przed magisterką. Ani też po.”

 .

8. „Podoba mi się jej uśmiech. Ponętne usta, wzorcowo piękne, lśniące zęby; z takim predyspozycjami nie może się brzydko uśmiechnąć… I jeszcze te oczy. Zdradzające obecność tysiąca dobrze skrywanych tajemnic, które poznać mogą tylko ci nieliczni, którzy zagłębią się w odmętach przepastnej duszy ich właścicielki.”

 .

9. „Tym bardziej, że to jakaś gotka czy tam satanistka, bo to jeden czarny syf. Chociaż tej delikwentce trzeba oddać, że ciuchy ma skomponowane z niejakim smakiem, do tego makijaż intrygujący, porusza się z pewnym wdziękiem, słowem aparycja bez zarzutu. Zadbane dziewczę.”

 .

10. „Ludzie wciąż mnie zaskakują, ale ty mnie zaskoczyłaś pozytywnie i to mnie najbardziej dziwi.”

.

11. „Banda ludzi kretyńskiej zabawy.”

.

12. „Ta lala ma bogatych starych i mogłaby sobie wypychać forsą stanik, gdyby nie to, że robi to już przy użyciu specjalnych wkładek, którymi kiedyś mi się chwaliła w damskiej toalecie. To jest jej jedyny plus, że oszukuje w ten niesubtelny sposób facetów.”

.

13. „Potem pozwalam pocałować mnie w policzek obleśnemu Filipowi, za którym szaleje jakieś 60 procent wszystkich lasek, które chodzą do klubów. Gdyby nie jego wybitnie troglodytyczna osobowość, mogłabym zrozumieć jakieś 5 procent z nich. Cała reszta to jednak nie błąd statystyczny, tylko żałośnie naiwne dupy, które swoją ślepotą i próżnią intelektualną przynoszą hańbę swojej płci.”

.

14. „Uwielbiam z nią szaleć na parkiecie i patrzeć jak okoliczni faceci wybałuszają na nas oczy, kiedy wyginamy swoje gibkie ciałka w namiętne pozy.”

.

15. „Zresztą wolę za dużo na nią nie patrzeć, bo wygląda dzisiaj tak ładnie, że tylko mnie rozdrażnia myśl o tym, że za godzinę jakiś facet z wywieszonym jęzorem będzie dotykał jej delikatnego ciałka swoimi niezdarnymi łapami.”

.

16. „Tylko ja i muzyka przemieszana z kaskadą kolorowych świateł i oszałamiającymi rozbłyskami stroboskopów.”

.

17. „Jestem sama, jestem mokra, jestem… Zaplątana w pajęczynę własnych niedorzecznych urojeń i niezdrowych wyobrażeń…”

.

18. „Tak wygląda miłość? Wpychanie sobie nawzajem różnych części ciała w inne części ciała? Nie! To nie jest miłość! To tylko… Życie.”

.

19. „Oby ten Kamilek był w stanie docenić jej przymioty… W końcu to facet i może mieć z tym pewne problemy”.

.

20. „Kocham to uczucie odrealniającego uniesienia, w którym mogę zatopić swoją duszę niemal bez reszty”.

.

21. „Istnieją być może dzieła i arcydzieła, ale przyjemność można czerpać równie wielką ze słuchania disco polo, jak z uczestnictwa w koncercie orkiestry symfonicznej”.

.

22. „Jednak ja jeszcze nie poległam na polu niesławy, jakie roztacza się pomiędzy wszystkimi zerwanymi związkami, gdzie stopa grzęźnie w stertach złamanych serc, które zostały zamienione przez swoich byłych właścicieli w sople lodu lub bryły kamienia”.

.

23. „Koncentruję się na muzyce i świetle. Lampa stroboskopowa ukazuje mi kolejne klatki z filmu o tańczących ludziach”.

.

24. „Sycę się swoim szczęściem i uśmiecham na myśl o tym, że moja koleżanka jest dzisiaj różowa prawdopodobnie aż po same majtki, bowiem nie byłoby to w jej przypadku nic dziwnego, gdyby do różowej spódniczki, takiejże bluzki, butów i skarpetek dobrała bieliznę w tym samym, w jej przekonaniu szałowym, kolorze”.

.

25. „Ale to jej ciało i może wsadzać je w dowolne rzeczy”.

 .

26. „Pokaż mi miłość, skoro mnie kochasz! No dalej, ty skurwielu! Show me love… Aż zapragnę jej naprawdę”.

27. „To by był cały on. Zdradzić laskę, a potem mieć do niej pretensję o to, że ona ma pretensję do niego”.

.

28. „Faceci. Te wredne skurwiele. Chcą tylko jednego od życia: cielesnych doznań, hedonistycznego upojenia w seksualnej orgii, którą mają czelność nazywać miłością”.

29. „I kiedy już zdołałam wystawić mu certyfikat nieprzydatności do spożycia, ten typek prosi mnie do tańca”.

 .

30. „Na kanapie siedzi Pati z tym swoim Blondynem i tulą się do siebie. Szybka jest. Zbyt szybka, będzie tego potem żałować”.

31. „I po następnych pięciu minutach rozmowy jestem już pewna. To następny skurwiel.”

32. „To kolejny skurwiel. Jego oczy i mimika zdradzają jego prawdziwą wilczo – lisią naturę. To spojrzenie wygłodniałego wilka, który sadzi się na zwierzynę, połączone z obłudą liska pragnącego zwieść na manowce biedną gąskę, aby móc ją sobie potem schrupać, a kosteczki rzucić w ciemny dół. Obrzydliwość!”

33. „Jakaś inna laska z pewnością by się nabrała na twój skrzętnie skrywany portret Doriana Graya… Ale nie ja. Oj, nie!”

34. „Ale będę twarda. Zatańczę z nim. W końcu tyłek ma niezły, mogę się do niego przytulić na pięć minut. A potem koniec.”

35. „Oczywiście koleś umie tańczyć tylko jeden na jeden, no ale niech mu będzie. Tańczymy.”

36. „W okolicy drugiej zwrotki jego prawa dłoń zbliża się na niebezpieczną odległość do mojego pośladka, a po kilku kolejnych linijkach tekstu już wyraźnie rozgaszcza się na moim tyłku, badając jego sprężystość.”

37. „Szybka jest. Zbyt szybka, będzie tego potem żałować”.

38. „Blondyn rozpala swoją namiętność z ozorem w delikatnych usteczkach Pati. Ona wydaje się być taka drobna i bezbronna w jego ramionach”.

39. „Zaczyna mi się robić niedobrze, kiedy widzę, jak jego wprawne ręce wędrują po jej delikatnym ciele, jak docierają do wszystkich intymnych zakamarków, do jakich tylko wolno się zapuścić w miejscu publicznym, jak jego usta ocierają się o jej wargi, szyję, jak jego nogi splatają się pod stołem z jej zgrabnymi stópkami.”

40. „Wparuję się zatem bezradnie w ten bolesny widok. Jej usta, jej ciało, jej dusza… Wszystko wydane na pastwę obcego mężczyzny”

41. „To jej życie, może je marnować w dowolny sposób.”

42. „Widzę ich razem i zazdroszczę…

        Lecz nie jej…

        Jemu.

       Że może smakować ust Pati, dawać jej rozkosz i otrzymywać to samo w zamian. Że jego        palce mogą dotykać płatków jej warg, złocistej skóry i czarnej sukienki, pod którą pręży         się jej filigranowe ciało…”

43. „Przy wejściu do ubikacji natykam się jednak na Filipa, który przyssał się do jakiejś blond lali i tłamsi jej cycki swoimi brudnymi łapami, jakimi na pewno przed piętnastoma minutami trzymał swojego fiuta, kiedy się odlewał, a których niewątpliwie nie umył”.

44. „Zalewają mnie myśli, których znaczenia nie pojmuję”.

45. „Deszcz tworzy na mojej twarzy nieprawdziwe łzy, które rozmywają makijaż. Wodonieodporne, nie dość drogie kosmetyki, na jakie tylko stać moich rodziców”.

.


WIĘCEJ CYTATÓW tylko na naszym FANPAGE na Facebooku!

PAMIĘTNIK LESBIJKI CYTATY PRINT SCREEN

LAJKUJ, POBIERAJ i UDOSTĘPNIAJ swoje ulubione CYTATY w FORMIE GRAFICZNEJ na naszym FANPAGE na facebooku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s